Saken är denna att min bror, vår vän Sutte och jag var uppe i våran stuga i klövsjö och njöt lite helgen efter nyår.. vi Vute och lekte lite i nysnön på en myr men det var ju inte speciellt mycket vitt guld så vi tog det ganska lugnt och bara njöt. Vi hittade ett "kron dike" som vi åkte lite i å hade lite skidres men oturen var framme..
Bror min landade väldigt fel med fronten, nämligen mitt på en stubbe som var täkt av nysnön så hans främre kylare försvann. Vart en bogsering hem och sedan kollade vi lite noggrannare..
Det vart hursomhelst en försäkrings fråga och nu har dom löst in den för den var ordentligt trasig..
Skotern i fråga var en 11as E-Tec SC.
Men nu till min fråga..
Han har väldiga tankar på en 12ans RE-800 E-Tec. Har ni några förslag på maskin med ungefär samma prestanda som hans gamla... ?
Ros och ris för era nyare maskiner skulle uppskattas och behövas!
Ha en underbar helg alla, och bara njut av livet!